MOL Junior Freshhh természettudományos verseny 2016

MOL Junior Freshhh természettudományos verseny több mint 1500 diák részvételével

A kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium Csapatnév nevű csapata nyerte a MOL középiskolásoknak meghirdetett Junior Freshhh természettudományos versenyét a MOL Dunai Finomítójában megtartott döntőn december 13-án, Százhalombattán. A versenyen idén is több, mint diák indult Magyarországról, Romániából és Szerbiából.

200A kémia, fizika, matematika, biológia és földrajz iránt érdeklődő diákoknak szóló vetélkedőt 2010-ben indította a MOL, hogy már a középiskolások körében népszerűsítse a természettudományokat, hiszen a 12-18 éves korosztály megnyerése kulcsfontosságú ahhoz, hogy minél több tehetséges fiatal válassza a természettudományos és mérnöki szakokat az egyetemeken.

200Az online fordulóban 11+1 feladattal kellett megbirkózniuk a diákoknak közel 3 hét leforgása alatt, melyek között voltak játékosabb logikai, de inkább komolyabb tantárgyi tudást igénylő feladatok is, mind az 5 tárgyból. A verseny idei tematikája egy gokart verseny körül zajlott, melynek szabotőrjét keresték a tudományos feladatokkal nehezített nyomozás során. A döntőbe a legjobb 5 „nyomozó” csapat került..

200A döntőn fizika, kémia, matematika, földrajz és a biológia témakörben mérték össze tudásukat a diákok, illetve az előre kiadott házi feladatot kellett prezentálniuk. Be kellett mutatniuk csapatukat, iskolájukat, valamint kíváncsiak voltunk arra, hogy milyen újdonságokat találnak érdemesnek bemutatásra egy-egy tantárgyhoz kapcsolódva. És persze arra is, hogy ezek hogyan is kapcsolódnak végül az olajiparhoz. A döntő gyakorlati feladatait, és eszközeit a MOL-LUB Kft szakemberei biztosították. .

200A verseny győztese szoros mezőnyben a Csapatnév csapat lett a kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumból. A további helyezések sorrendben: 11.c/1, a pécsi Leőwey Klára Gimnáziumból, Beyond the Horizon, az érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumból, ∫aspiri dn, a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceumból és a Schrödinger macskái, a békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégiumból..

200„MOL-os vezetőként remek érzés látni, hogy évről-évre több ezer tehetséges diákot vonz egy ilyen komplex természettudományos verseny. A döntőbe jutott csapatoknak pedig külön gratulálok, mert fiatal koruk ellenére rendkívüli tudásról és csapatmunkáról tettek bizonyságot.” - mondta Fekete László, a MOL Magyarország HR igazgatója..